Wysokość i moment zapłaty wynagrodzenia podlega negocjacjom i jest ustalana w indywidualnej rozmowie z Klientem. Jest ona uzależniona od rodzaju i stopnia zawiłości sprawy, niezbędnego nakładu pracy adwokata i terminu wykonania usługi.
W większości postępowań stawki wynagrodzenia ustalane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 września 2002 r. w sprawie opłat za czynności adwokatów oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez adwokata ustanowionego z urzędu lub odrębnie ustalone w zawartej umowie zlecenia.
Kancelaria Adwokacka wystawia faktury VAT.
Wynagrodzenie co do zasady płatne jest z góry. Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty. Wynagrodzenie za prowadzenie spraw ustalane jest przez Kancelarię na cztery sposoby:
- Jednorazowe ryczałtowe wynagrodzenie za całość postępowania w danej instancji przed sądem, bądź organem administracyjnym.
- Wynagrodzenie z premią za sukces jest możliwe w sprawach związanych z dochodzeniem należności pieniężnych, odszkodowań oraz ich egzekwowaniem. Honorarium obejmuje wówczas wynagrodzenie ryczałtowe (odpowiednio zredukowane) oraz wynagrodzenie dodatkowe, tzw. premię za sukces. Premia podlega zapłacie przez Klienta wyłącznie w przypadku uzyskania pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy.
- W sprawach, w których nie jest możliwe jednoznaczne określenie wartości przedmiotu sporu oraz w sprawach polegających na obsłudze podmiotów gospodarczych można zastosować rozliczanie godzinowe za każdą rozpoczętą godzinę pracy Kancelarii. Kwota stawki ustalana jest każdorazowo z poszczególnym zleceniodawcą
- W przypadku stałej obsługi podmiotów gospodarczych stosowane jest także ryczałtowe wynagrodzenie miesięczne. Kwota wynagrodzenia ustalana jest każdorazowo z poszczególnym zleceniodawcą.